facebookpaylas twitterpaylas googlepaylas

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Hot  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Çıkmış Final Sınav Soruları Simge 4 691 Son Yorum: Simge
Hot  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Çıkmış Vize Sınav Soruları Simge 4 540 Son Yorum: Simge
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Sorumlu Olunan Üniteler Simge 0 483 Son Yorum: Simge
Konu Modu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezuniyet Sonrası Simge 0 388 Son Yorum: Simge

Muhasebe ve Vergi Kimler Kayıt Yaptırabilir

#1
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Kimler Kayıt Yaptırabilir? 

A) En az lise veya dengi okul mezunu olanlar Ölçme,  Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinin en az birinden, 140.000 ve daha yukarı puan almış olanlar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemlerinde Muhasebe  ve  Vergi  Uygulamaları Önlisans Programını  tercih edebilirler.  Mesleki  ve  teknik  ortaöğretim  kurumlarından  mezun  olacakların/olanların  istedikleri takdirde, bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna yakın programların uygulandığı meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programlarına sınavsız olarak yerleştirilme işlemleri de ÖSYS kapsamında yapılmaktadır. 
Kontenjan: 2014-2015 öğretim yılı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı için kontenjan sayısı 2014-ÖSYS’de 2000, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirmede 600 olarak belirlenmiştir. 
 
B)  Herhangi bir örgün yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler ile mezunlar* 
Sınavsız İkinci Üniversite ile Muhasebe  ve  Vergi Uygulamaları Önlisans programına kayıt yaptırabilme olanağına sahiptirler. 
*Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar. 
Kontenjan: Sınavsız İkinci Üniversite kayıtlarında kontenjan sınırı bulunmamaktadır. 
 
C)  Yatay geçiş  Örgün öğretim programlarında, birinci veya ikinci öğretim diploma programlarından Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin önlisans programlarına yatay geçiş yapılabilir.
Ara
Cevapla


[-]
Tags
kimler muhasebe yaptırabilir vergi kayıt ve


Hızlı Menü: