facebookpaylas twitterpaylas googlepaylas

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Hot  Lojistik Çıkmış Final Sınav Soruları Simge 4 290 Son Yorum: Simge
Hot  Lojistik Çıkmış Vize Sınav Soruları Simge 4 248 Son Yorum: Simge
Lojistik Bölümü Sorumlu Olunan Üniteler Simge 0 323 Son Yorum: Simge
Lojistik Bölümü İş Olanakları Simge 0 221 Son Yorum: Simge
Lojistik Bölümüne Kimler Kayıt Yaptırabilir Simge 0 231 Son Yorum: Simge

Lojistik Bölümü Mezuniyet Sonrası

#1
Lojistik Bölümü Mezuniyet Sonrası
Lojistik  Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, “Lojistik  Önlisans Diploması” alırlar.  Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 26.07.2012 tarihli toplantısında Lojistik Bölümü mezunlarına "Lojistisyen" unvanı verilmiştir.

Lojitisyenler, tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışma imkânına sahiptirler. 
Lojistik  Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, Anadolu Üniversitesinin açıköğretim sistemine göre öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültelerinin İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği lisans programlarının 5. yarıyılına  sınavsız olarak dikey geçiş yapma olanağına sahiptirler.

Yine bu programdan mezun olan öğrenciler, örgün öğretim yapan 4 yıllık Havacılık İşletmeciliği, Lojistik Yönetimi, Lojistik Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi gibi bölümlere  dikey  geçiş  yapabilmeleri  için  ÖSYM  tarafından  yapılan  Dikey  Geçiş  Sınavına  (DGS)  girmeleri gerekmektedir.
Ara
Cevapla


[-]
Tags
lojistik bölümü sonrası mezuniyet


Hızlı Menü: