facebookpaylas twitterpaylas googlepaylas

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Hot  İnsan Kaynakları Yönetimi Çıkmış Final Sınav Soruları Simge 4 511 Son Yorum: Simge
Hot  İnsan Kaynakları Yönetimi Çıkmış Vize Sınav Soruları Simge 4 432 Son Yorum: Simge
İnsan Kaynakları Yönetimi Sorumlu Olunan Üniteler Simge 0 353 Son Yorum: Simge
İnsan Kaynakları Yönetimi Kimler Kayıt Yaptırabilir Simge 0 310 Son Yorum: Simge

İnsan Kaynakları Yönetimi Mezuniyet Sonrası

#1
İnsan Kaynakları Yönetimi Mezuniyet Sonrası

İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, “İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Diploması” alırlar. 

İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, Anadolu Üniversitesinin açıköğretim sistemine göre öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültelerinin İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği lisans programlarının 5. yarıyılına sınavsız olarak dikey geçiş yapma olanağına sahiptirler. 

Yine bu programdan mezun olan öğrenciler, örgün öğretim yapan 4 yıllık Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir. 

İş Olanakları İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar “İnsan Kaynakları Meslek Elemanı” unvanıyla bütün kamu kurumlarında ve özel işletmelerde çalışabilirler. İnsan Kaynakları Meslek Elemanları lisans tamamladıkları takdirde “İnsan Kaynakları Uzmanı” ya da “İnsan Kaynakları Yöneticisi” olabilirler. Mezunlarımız iş hayatı, işletmecilik, insan kaynakları işlevleri, iş hayatı mevzuatı, e-iş süreçleri gibi birçok konuda önemli bir birikime sahip olacakları için; programı bitirdikten sonra kendi işlerini kurup iş hayatına da atılabilirler.
Ara
Cevapla


[-]
Tags
yönetimi insan sonrası mezuniyet kaynakları


Hızlı Menü: