facebookpaylas twitterpaylas googlepaylas

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Aöfden mezun olup ikinci üniversite kapsamında yeniden kayıt? Metallicali 0 202 Son Yorum: Metallicali
Fotoğraflı imzalı form belgesini kaybettim ne yapmam gerekir? Metallicali 0 201 Son Yorum: Metallicali
Diploma ekini kaybettim yeniden düzenlenebilir mi? Metallicali 0 178 Son Yorum: Metallicali
Diplomamı aldıktan sonra soyadım değişti, ne yapmalıyım? Metallicali 0 177 Son Yorum: Metallicali
Diplomamı benim adıma bir başkası alabilir mi? Metallicali 0 186 Son Yorum: Metallicali

Diplomamı kaybettim, yeniden düzenlenebilir mi?

#1
Aöf Diplomamı kaybettim, yeniden düzenlenebilir mi?

Diplomanın kaybı veya kullanılamaz duruma gelmesi hâlinde, mezunlara daha önce verilen diplomadaki bilgilerin aynen yer alması koşuluyla yeni bir diploma düzenlenir. Bu diplomanın ön yüzünde “İkinci Nüsha (Duplicate Copy)” ibaresi yer alır. “İkinci Nüsha Diploma”nın da kaybı hâlinde diplomanın kaçıncı defa verildiğini gösteren ikinci nüsha diploma düzenlenir.


“İkinci Nüsha Diploma” isteyenler, Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi TR 070001001900400036895009 IBAN numaralı hesabına 80.00 tl tutarındaki ücreti ödeyip bankadan aldıkları dekontun aslını dilekçelerine ekleyerek AÖF bürosuna başvurabilirler. “İkinci Nüsha Diploma”, başvurudan itibaren en geç 10 gün içerisinde düzenlenmektedir. Düzenlenen “İkinci Nüsha Diploma”nızı bağlı olduğunuz AÖF bürosundan bizzat veya yasal vekiliniz aracılığı ile imza karşılığında alabilirsiniz.

“İkinci Nüsha Diploma” düzenlenebilmesi için ödemeniz gereken tutarın bankaya mektup, posta havalesi, EFT, kargo vb. yolla gönderilmesi hâlinde işlem yapılmaz ve yatırılan tutar iade edilmez.


Kaybolan diplomanın bulunması veya “İkinci Nüsha Diploma” düzenletilmesinden vazgeçilmesi hâlinde bankaya yatırılan tutar geri verilmez.
Ara
Cevapla


[-]
Tags
mi? yeniden kaybettim diplomamı düzenlenebilir


Hızlı Menü: